Hakkımda

1967 mardin doğumlu olan Op.Dr. Tülin Dabakoğlu Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi 1989 yılı mezunudur. Zekai Tahir Burak Kadın Sağlığı Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde ihtisasını tamamlayarak 1994 yılında uzman olmuştur. Aynı hastanede jinekolojik onkoloji, yüksek riskli gebelikler, menopoz ünitelerinde çalıştıktan sonra 2004 yılında hastanenin infertilite ve tüp bebek kliniğinde tüp bebek sertifikasyonunu tamamlamıştır. 2006 yılında Sağlık Bakanlığı Tüp Bebek Bilim Komisyonu’nda görev almış, 2008-2011 yılları arası Zekai Tahir Burak Hastanesi’nde laparaskopi eğitmeni olarak çalışmıştır.

İngilizce ve Arapça bilen Op. Dr. Tülin Dabakoğlu 1992 ve 2011 yılında Diyanet İşleri Bakanlığı’nın Mekke’de açtığı Türk Hastanesinde kadın doğum uzmanı olarak görev yapmıştır.

2012 yılında mesleki yaşamına 1 yıl Ankara Medikana Hastanesi tüp bebek kliniğinde, 2018 yılına kadar da Bayındır Hastanesi kadın doğum kliniğinde devam etmiştir. 30 yıla yaklaşan meslek hayatına kendi özel muayenehanesinde hastalarına hizmet vererek devam etmektedir.

Uzun yıllar boyunca edindiği birikim ve mesleki tecrübesi arttıkça modern çağın hastalıkları olarak ön plana çıkan obezite, metabolik sendrom, otoimmun hastalıklar, osteoporoz, fıbromyalji gibi pek çok kronik hastalığın kadın sağlığı alanında ki etkileri üzerinde durmuş, bu hastalıklarla birlikte görülen kısırlık, tekrarlayan düşükler, endometriosis, menopozal şikayetler, adet öncesi gerilim sendromu, siklik migren atakları ve kadınlardaki depresyon gibi durumlarda bütüncül tedavi bakış açısını benimsemiştir.

Tedavilerinde klasik batı tıbbının yanı sıra, doğru beslenme, yeterli egzersiz ve stressle mücadele etmenin kadın hastalıklarındaki olumlu etkisi üzerinde durarak pelvik ağrı, inflamasyon ve idrar kaçırma durumlarında radyofrekans enerji tekniklerini ve antioksidan etkili yöntemleri kullanmaktadır. Halen bütüncül tıp derneği ve fonksiyonel tıp akademisi eğitimlerini takip etmektedir.